FİNANSAL MATEMATİK

EXCEL

ATÖLYE

SÜRE

8 Saat / 1 Gün

ÖN BİLGİ ve TEST

İLERİ DÜZEY EXCEL BİLGİSİ / TEST

DOKÜMAN

Kitap + CD-ROM

UYUMLULUK

Microsoft Excel 2016 (ENG, TR)

EĞİTİM YERİ

YERİNDE ve GRUP OLARAK (en çok 10 kişi)

DÜZEY

İLERİ


AMACI

Microsoft Excel ®, iş hayatında karşılaşılan birçok finansal problemin çözümünde kullanılan yaygın araçlardan birisidir. Finansal fonksiyonlar aracılığıyla şirketlerin doğru ve kârlı kararlar vermesi sağlanır. “EXCEL ile Finans” konusunda hazırladığımız çalışmada Finansal Matematik, faiz, taksit, ödemeler, yatırımların değerlendirilmesi gibi konuları içerir. 

ANA KONULAR

˜   Finansal Fonksiyonlar

˜   Paranın Zaman Değeri

˜   Basit faiz ve Bileşik faiz hesaplamaları.

˜   Nominal ve Efektif Faiz/Reel Faiz örnekleri.

˜   İskonto Hesapları

˜   Anüitenin gelecek değeri hesaplamaları

˜   Kredi Hesaplamaları, Ödemeler, faiz ve taksit sayıları, Bugünkü değer hesaplamaları (DEVRESEL_ÖDEME (PMT), ANA_PARA_ÖDEMESİ(PPMT), FAİZ_TUTARI (IPMT), BD (PV), GD (FV), NBD (NPV), İÇ_VERİM_ORANI (IRR), TAKSİT_SAYISI (NPER) , FAİZ_ORANI (RATE), GDPROGRAM (FVSCHEDULE), ETKİN (EFFECT)

˜   Sermaye ve Yatırım Proje Değerleme (Nakit Hareketlerinin Zaman Değeri ve Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi, Net Şimdiki Değer (NBD), NPV - İç Verim Oranı Hesaplamaları (İÇ_VERİM_ORANI), IRR

˜   Durum Çözümlemesi (What-If Analysis) Araçlarını Kullanmak; Hedef Ara (Goal Seek) Uygulaması, Veri Tablosu (Data Table), Çözücü (Solver)

˜   UYGULAMALAR; Faiz/İskonto, vade ve benzeri finansal hesaplamalar,

˜   Kredi geri ödeme tablosunun oluşturulması (Anapara, Faiz, KKDF ve BSMV hesaplanması), Nakit Akış Analizleri ve Yatırım Proje Değerlendirme - Net Bugünkü Değer (Net Present Value) / İç Verim Oranı (Internal Rate of Return -

˜   Vade Farkı ve Ortalama Vade Hesaplamaları, Grafiksel analizler.

NOTLAR

Yapılacak görüşmelere göre süre, içerik ve uygulamalar değiştirilebilir. Tüm uygulamaları da içeren detaylı içeriğimiz (işlevsel seminer planı) vardır. Bu seminerler ve eğitimler sadece kurumlara özel gruplara (in-house) şeklinde düzenlenmektedir. Excel 2016Türkçe ve İngilizce olarak verilebilmektedir. Detaylı içerikler ve referanslar için bizi arayınız. Ayrıca eğitmen ile tanışmak, bilgi, deneyim eğitim yeteneğini mutlaka görmek ve bir demo yapması için randevu alınız. Eğitmenin Youtube üzerindeki videolarını izleyin (http://www.youtube.com/user/farukcubukcu). Seminer içeriği ve uygulamaları özgün olarak Faruk Çubukçu tarafından hazırlanmıştır. Bütün hakları Faruk Çubukçu’ya aittir. Kopyalarına itibar etmeyiniz. Excel, Microsoft şirketinin tescilli markasıdır. (Kurumsal Excel, iş süreçlerine yönelik özel bilgi ve deneyimi gerektirir. Stajyer eğitmenler ve kalitesiz eğitim merkezleriyle zamanınızı boşa harcamayınız!) Detaylı içerikler ve ek bilgiler için bilgi isteyiniz ayrıca http://farukcubukcu.com/sayfa/download  adresine bakınız.