MAKROLAR (KAYDEDİLEN MAKROLAR)

EXCEL

ATÖLYE

SÜRE

8 Saat / 1 Gün

ÖN BİLGİ ve TEST

İLERİ DÜZEY EXCEL BİLGİSİ / TEST

DOKÜMAN

Kitap + CD-ROM

UYUMLULUK

Microsoft Excel 2016 (ENG, TR)

EĞİTİM YERİ

YERİNDE ve GRUP OLARAK (en çok 10 kişi)

DÜZEY

İLERİ


AMACI

Excel’de çoğu kullanıcının karşılaştığı makrolar, rutin işlemlerin otomatik olarak (makrolar aracılığıyla) yapılmasını sağlar. Makro oluşturmada, yapılan işlemler adım adım kaydedilir. Kaydedilen bu adımlar farklı veriler üzerinde çalıştırarak bir sonraki benzer bir işlemin otomatik olarak yapılması sağlanır.

˜   Sürekli yapılan işlemler için kaydedilen (recorded) Makrolar geliştirmek

˜   Makroları çalıştırmak – çeşitli çalıştırma şekillerini öğrenmek

˜   Makro kodlarını incelemek/makro kodlarını değiştirmek

˜   Farklı senaryolar üzerinde çeşitli makro çözümleri geliştirmek ve uygulamak

ANA KONULAR

˜   Makroların amacı ve Makro kaydetme mantığı

˜   Bir makro kaydetmek – kaydetme adımları

˜   Makro kaydetme seçenekleri – çalışma kitabı ve diğer kaydetme yerleri.

˜   Makroyu çalıştırmak – çalıştırma seçenekleri – Araç çubuğu, kısayol tuşları, grafik          nesneleri ve komut düğmeleri. Makro güvenliği düzenlemeleri.

˜   Makro kodlarını incelemek – makro kodları düzenleme ortamını (VB Editor, FC Editor) tanımak. Veri alanının değiştirilmesi teknikleri.

˜   Göreceli Başvuru (absolute reference) ile kaydedilen makrolar.

˜   Personel.xlsb kullanımı

˜   Makroların Add-In olarak kaydı ve taşınması.

˜   Uygulamalar: Farklı senaryolar içinde ve farklı örnek veriler üzerinde makrolar geliştirmek ve farklı çalıştırma şekilleriyle çalıştırmak:

NOTLAR

Yapılacak görüşmelere göre süre, içerik ve uygulamalar değiştirilebilir. Tüm uygulamaları da içeren detaylı içeriğimiz (işlevsel seminer planı) vardır. Bu seminerler ve eğitimler sadece kurumlara özel gruplara (in-house) şeklinde düzenlenmektedir. Excel 2016Türkçe ve İngilizce olarak verilebilmektedir. Detaylı içerikler ve referanslar için bizi arayınız. Ayrıca eğitmen ile tanışmak, bilgi, deneyim eğitim yeteneğini mutlaka görmek ve bir demo yapması için randevu alınız. Eğitmenin Youtube üzerindeki videolarını izleyin (http://www.youtube.com/user/farukcubukcu). Seminer içeriği ve uygulamaları özgün olarak Faruk Çubukçu tarafından hazırlanmıştır. Bütün hakları Faruk Çubukçu’ya aittir. Kopyalarına itibar etmeyiniz. Excel, Microsoft şirketinin tescilli markasıdır. (Kurumsal Excel, iş süreçlerine yönelik özel bilgi ve deneyimi gerektirir. Stajyer eğitmenler ve kalitesiz eğitim merkezleriyle zamanınızı boşa harcamayınız!) Detaylı içerikler ve ek bilgiler için bilgi isteyiniz ayrıca http://farukcubukcu.com/sayfa/download  adresine bakınız.