POWER PIVOT ve POWER QUERY UYGULAMALARI

POWER PIVOT ve POWER QUERY UYGULAMALARI |  İLERİ Düzey  | Kurumsal | 16 |   

 Tanımı

PowerPivot ve PowerQuery adında da anlaşılacağı üzere gelişmiş Pivot tablo araçlarıdır.. Verilerin farklı kaynaklardan (Sql server, Oracle server, ODBC veritabanları,  Microsoft Access, Microsoft Azure Marketplace, fc-data app, text dosyaları,… ) alınması, aralarında ilişkilerin kurulması ve konsolidasyon işlemleri yapılmasını sağlamaktadır.

Amaçlar

PowerPivot ve PowerQuery (Sorgu) ile farklı veriler üzerinde sorgular (query) ve Pivot Tablolar yapmak.

Ön Gereksinimler

İleri Excel bilgisi. EĞER (IF), ETOPLA (SUMIF), DÜŞEYARA (VLOOKUP), KAYDIR (OFFSET), İNDİS (INDEX) gibi gelişmiş fonksiyonları bilmek. Pivot tablo gibi veri araçlarını iyi bilmek. Ayrıca koşullu biçimlendirmeler (conditional formatting), gibi araçları da bilmek ve kullanabilmek.

İçerik

Modül 1: PowerPivot

PowerPivot Arayüzü

Verileri Yükleme

İlişkiler (Relationships)

Hesaplanmış Sütunlar ve Alanlar (Calculated Columns, Calculated Fields)

PivotTable Oluşturma

DAX

Uygulamalar

Modül 2: Power Query

Power Query Arayüzü

Verileri Yüklemek

Filtreleme

Birleştirme (Merging)

Uygulamalar

Kurs Kitabı

Tüm uygulamaların temelini içeren bir ders notu (PDF olarak) ve üzerinde çalışılacak veri dosyaları katılımcıya CD olarak verilecektir. 

Katılım Belgesi

Seminer merkezi onaylı katılımcı belgesi verilecektir.

Süre

16 saat. Gereksinimler temelinde süre belirlenir.

NOT: Kullanıcılarla yapılacak görüşmelere göre süre, içerik ve uygulamalar değiştirilebilir.

Detaylı içerik ve uygulamalar ayrıca isterseniz yerinde demo için faruk@farukcubukcu.com.

Microsoft Excel 2016 ® Türkçe / İngilizce uyumludur

NOTLAR: Yapılacak görüşmelere göre süre, içerik ve uygulamalar değiştirilebilir. Tüm uygulamaları da içeren detaylı içeriğimiz (işlevsel seminer planı) vardır. Bu Seminerler sadece kurumlara özel gruplara (in-house) şeklinde düzenlenmektedir.

İleri Excel seminerleri için düzey belirleme testleri uygulanmaktadır. Testler için bizi arayınız ya da www.farukcubukcu.com/downloads.aspxadresinden indirin. Detaylı içerikler ve referanslar için bizi arayınız. Ayrıca eğitmen ile tanışmak, bilgi, deneyim eğitim yeteneğini mutlaka görmek ve bir demo çalışması için randevu alınız. Kurs kitaplarını mutlaka inceleyiniz (bir kopyasını isteyiniz).

Eğitmenin Youtube üzerindeki (üç yüz binden fazla izlenen) videolarını izleyin (http://www.youtube.com/user/farukcubukcu).

Seminer içeriği ve uygulamaları özgün olarak Faruk Çubukçu tarafından hazırlanmıştır. Bütün hakları Faruk Çubukçu’ya aittir. Kopyalarına itibar etmeyiniz. Excel, Microsoft şirketinin tescilli markasıdır.

(Kurumsal Excel, iş süreçlerine yönelik özel bilgi ve deneyimi gerektirir. Stajyer eğitmenler ve kalitesiz eğitim merkezleriyle zamanınızı boşa harcamayınız!)