POWER QUERY

EXCEL

ATÖLYE

SÜRE

8 Saat / 1 Gün

ÖN BİLGİ ve TEST

İLERİ DÜZEY EXCEL BİLGİSİ / TEST

DOKÜMAN

Kitap + CD-ROM

UYUMLULUK

Microsoft Excel 2016 (ENG, TR)

EĞİTİM YERİ

YERİNDE ve GRUP OLARAK (en çok 10 kişi)

DÜZEY

İLERİ


AMACI

PowerQuery, adında da anlaşılacağı üzere gelişmiş veri sorgulama ve Pivot tablo aracıdır. Verilerin farklı kaynaklardan (Sql server, Oracle server, ODBC veritabanları,  Microsoft Access, Microsoft Azure Marketplace, Web siteleri, fc-data app, text dosyaları,… ) alınması, aralarında ilişkilerin kurulması ve konsolidasyon işlemleri yapılmasını sağlamaktadır.

ANA KONULAR

˜   ETL Mantığı

˜   Power Query Arayüzü

˜   Veri Kaynaklarına Erişim (Web siteleri, SQL Server, veritabanları, Excel dosyaları, text dosyaları, klasörler, facebook, vb)

˜   Sorguları (Query)

˜   Sorgu Düzenleme İşlemleri

˜   Veri temizleme işlemleri

˜   Filtreleme

˜   Birleştirme (Merging)

˜   Ekleme (Append)

˜   Sorguları yükleme ve Pivot tablo oluşturma

˜   Uygulamalar

NOTLAR

Yapılacak görüşmelere göre süre, içerik ve uygulamalar değiştirilebilir. Tüm uygulamaları da içeren detaylı içeriğimiz (işlevsel seminer planı) vardır. Bu seminerler ve eğitimler sadece kurumlara özel gruplara (in-house) şeklinde düzenlenmektedir. Excel 2016Türkçe ve İngilizce olarak verilebilmektedir. Detaylı içerikler ve referanslar için bizi arayınız. Ayrıca eğitmen ile tanışmak, bilgi, deneyim eğitim yeteneğini mutlaka görmek ve bir demo yapması için randevu alınız. Eğitmenin Youtube üzerindeki videolarını izleyin (http://www.youtube.com/user/farukcubukcu). Seminer içeriği ve uygulamaları özgün olarak Faruk Çubukçu tarafından hazırlanmıştır. Bütün hakları Faruk Çubukçu’ya aittir. Kopyalarına itibar etmeyiniz. Excel, Microsoft şirketinin tescilli markasıdır. (Kurumsal Excel, iş süreçlerine yönelik özel bilgi ve deneyimi gerektirir. Stajyer eğitmenler ve kalitesiz eğitim merkezleriyle zamanınızı boşa harcamayınız!) Detaylı içerikler ve ek bilgiler için bilgi isteyiniz ayrıca http://farukcubukcu.com/sayfa/download  adresine bakınız.